عروسی

معیارهای یک تالار عروسی مناسب برای مراسم عروسی

امکانات تالار پذیرایی

1-نورپردازی مناسب و زیبا
2-داشتن پارکینگ عمومی
3-داشتن جایگاه زیبا برای عروس و داماد
4-سرویسدهی منظم و دقیق
5-داشتن اتاق پرو لباس بزرگ برای خانم ها
6-داشتن فضا مناسب برای رقصیدن
7-اتاق عجیب و تمیز به روز
8-دی جی که روزانه و مناسب برگزار می شود برگزار می شود

موقعیت و دسترسی شهری تالار پذیرایی

محل برگزاری جشن عروسی شما می تواند از موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری، موقعیت مناسب داشته باشد. شاید مهمترین موضوع در انتخاب تالار عروسی همین باشید. چرا که مهمانان شما می توانند این مسیر را انجام دهند و اگر دسترسی به محل برگزاری عروسی شما برای برخی از دلایل مانند: ترافیک و یا واقع در خارج از شهر مشکل باشد باعث کلافه شدن و خستگی مهمانان شما خواهد شد. از طرفی سعی کنید تالار یا باغ محل برگزاری عروسی را در نزدیکی آرایشگاه عروسی و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید چرا که شما هم باید این مسیر را طی کنید و اگر این مکان ها دور از هم باشند، دیر در فصلی خود حاضر خواهید شد. هیچ چیز بدتر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند.

ظرفیت سالن پذیرایی تالارعروسی

وسعت تالار یا باغ محل برگزاری جشن عروسی شما ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، سالن بزرگ و گسترده برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و عروسی شما خالوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین اگر تعدادی از مهمانان شما کم هستند، باید یک سالن کوچکتر را برای پذیرایی بگذارید. در ضمن درهر صورت از مسئول تالار یا باغ سوال کنید که در صورت لزوم آیا صندلی اضافه برای پذیرایی یا خیر؟

سقف سالن پذیرایی

سقف سالن یا تالار پذیرایی باید بلند باشد. سالن هایی با روبان کوتاه دلگیر هستند و مهمانان احساس خفگی می کنند. سقف تالار از نکاتی است که باید در هنگام انتخاب تالار محل برگزاری عروسی، به آن دقت کنید.

عروسی

پارکینگ تالار پذیرایی

پارکینگ یکی از مهمترین امکاناتی است که باید توجه داشته باشید. تالار پذیری یا باغی که در آن مهمانی عروسی خود را برگزار می کنید باید حتما باید به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. قطعا بیشتر مهمانان شما با اتومبیل شخصی خود به عروسی شما می آیند و علاقه مند نیستند برای مدت طولانی در خیابان های اطراف پیرو جایگاه پارک و در نهایت در مورد امنیت اتومبیل خود. خصوصا اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغی مانند تهران باشید، باید توجه داشته باشید که این ویژگی.

روکش صندلی ها و رومیزی های تالار

در هنگام انتخاب تالار یا باغ عروسی، به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی توجه کنید. در ضمن حتما به مدیر تالار تاکید کنید که برای مهمانی شما، روکش ها و رومیزی ها می توانید؟باید تمیز و حتی قبل از روز قبل شستن شوند و بر روی این موضوع قرار دهید تا متوجه حساسیت شما بشوند. در غیر این صورت ممکن است در روز عروسی شما، برخی از مهمانان شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با انواع و اقسام نوشیدنی ها، لک شده اند.

میز شام عروس و داماد

معمولا تالارهای پذیرایی، یک میز جداگانه برای صرف شام عروس و داماد در نظر گرفته و آن را با گل و شمع و … تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز به عنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به صورت کلی اگر نظر هزینه مشکلی نداشته باشید، ایده خوبی است و می تواند شکلکی رومانتیک به مجلس شما بدهد. در حالی که در عکس و فیلم عروسی شما هم ماندگار خواهد بود.

خدمات بهداشتی و سایر امکانات تالار

سرویس های بهداشتی را فراموش نکنید. خصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود حتما بررسی کنید که بهداشت سرویس ها به اندازه کافی وجود داشته باشند و در حالی که پاک و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل خدمات و مسافت آنها تا محل جشن هم بسیار مهم است. امکانات دیگری مانند اتاق بازی بچه ها، لباس های زنانه و … نیز از نکاتی هستند که باید توجه داشته باشید.

عروسی

هزینه های تالار

برای خودتان تعیین کنید و به آن پایبند باشید. هزینه های عروسی به صورت معمول شامل:
“هزینه ورودی” که یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است
“هزینه غذا و پذیرایی” که معمولا برای هر نفر محاسبه می شود و واسطه به تعداد مهمانان، انواع غذا، نوشیدنی، پیش غذا و …
“هزینه گروه موسیقی و سرگرمی” در این مورد عرف است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه آهنگ تالار نیز از شما به دست می آید.
“هزینه خدمات” که معمولا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه منجر می شود
“هزینه مالیات بر ارزش افزوده و عوارض” که طبق قانون پرداخت آن بر عهد شماست
“هزینه تزئینات” مانند: بادکنک آرایی، گل آرایی و … که در صورت عدم میل خود شما حذف می شوند
هزینه برنامه ها مانند: آتش بازی، اسب سواری، اسکی سواری و … که معمولا انتخاب می شوند و در صورت عدم میلی شما از برنامه حذف می شوند
معمولا هزینه ها را محاسبه می کنیم که در هنگام قرارداد قرارداد، بخشی از هزینه ها را به عنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزرو کنید. تقریبا یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها پرداخت می شود و شب عروسی، زمانی که مطمئن شوید که چیزهای کوچک مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید.

تست غذا و کیفیت پذیرایی تالار

طبق معمول، بعد از انتخاب تالار و باغ عروسی، قبل از قرارداد، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضا تست غذا و مشاهده نوع خدمات را انجام می دهد. امکان مشاهده نحوه سرویسدهی مهمانداران، مواجه شدن آنها با مهمانان، لباسهای آنها، ظروف پذیرایی و … از نزدیک، به شما کمک می کند که تصمیم گیری خود را راحت تر.

سرکشی و بررسی نهایی تالار

حتما روقبل از مراسم، به تالار پذیرایی یا باغ عروسی خود برید تا مطمئن شوید که چیزهای کوچک مرتب شده است. تمیز روکش صندلی و رومیزی، تعداد صندلی ها، نور پردازی، تزئینات و خلاصه چیزهای کوچک را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما، به مدیریت تالار نیز ثابت می کند که شما نسبت به چیزهای کوچک حساس و به منظور دستیابی شما راضی تلاش خواهد کرد.

فراموش نکنید که در هنگام آماده شدن به تن تنزل ندهید.

شوهرتان را با پیام عاشقانه بر روی دستمال جیبی سوپرایز کنید.

بنویسید و یا از دوستان بخواهید که نامه های خود را بنویسید.

.درون حلقهتان نامه عاشقانه حکاکی کنید.

عروسی

اگر پدرتان از دنیا رفته باشد، تصویر خود را با خود حمل کنید. یا یک قاب به سمت قلمو گل آویزان کنید.

یا اگر پدر یا مادر همسرتان فوت کرده، آنها را از روی گلدان آویزان کنید.

اگر یکی از عزیزان قادر به شرکت در این مراسم نیستید، برای پیام خود بنویسید و با آن عکس بگیرید.

به زوجی که بیشترین تعداد طول ازدواجش میگذرد نیز اهمیت بدهید و در مراسم وارد شدن آنها.

اگر حیوان خانگی دارید، آنها را هم در مراسم دخالت دهید.

در ورودی مراسم ماجرا عاشقانه بنویسید.

از این عکس ها در ماه عسلتون می گیرند.
معیار انتخاب آتلیه عروس
عکس و فیلم عروسی، مهمترین یادگاری های شما از این مراسم است که تا پایان عمر برایتان می ماند و خاطرات آن روز شیرین در ذهنت زنده نگه می دارد. راه های زیادی برای پاسخگویی یک آتلیه عروس خوب موجود است، از پیشنهادات دوستان و خانواده گرفته تا جستجو در اینترنت. بد نیست قبل از انتخاب این نکات را با هم بررسی کنید.

& nbsp؛

10 سوال مهم که باید از عکاس بپرسید
– آیا شما با کسی از عروسی شما عکاسی خواهد ملاقات می شود یا با نماینده آتلیه؟
– آیا آلبومهای مثال ای از عروسی های قبلی که عکاس شده اند برای ارائه دارند؟
– آیا عکس مثال آن ها از نوعی است که شما برای خود تصور؟
– حداقل هزینه های این آتلیه عکاسی چقدر است؟
– آیا هزینه شامل فیلمبرداری می تواند یا هزینه جداگانه دارد؟
– آیا از دستیار استفاده می کنند (آیا کمک به عنوان تمرین عکس خواهد کرد؟)
– برنامه روز عكاس چیست؟ (بسیار مهم است که عکاس در روز جشن شما برای جشن دیگر زمان نداشت)
– آیا عکاس علاقه مند به شنیدن حرف ها و خواسته های شماست؟
– برای انجام پیشنهادات چه جور تضمین دارید؟
– چه مدت پس از جشن آلبوم عروسی آماده است؟

آلبومهای عروس چند نوع هستند؟
بیشتر آلبومهای عروسی که پیش از این مشاهده می شود، در یکی از دو دسته ساده و ژورنال قرار می گیرند. البته هر دو این آلبوم ها می توانند در پوشش های زیبایی چرم یا جیر با جلوه های حرفه ای و زیبا ارائه شوند. اما یک تفاوت اساسی بین آن دو است. آلبومهای ساده که در کشورهای اروپایی به آلبومهای Matted هم شناخته می شوند، معمولا توسط برنامه های کامپیوتری آماده می شوند. این آلبوم ها طرفداران زیادی ندارند و کمتر آتلیه عکسی می بینند که آن را به عنوان آلبوماصلی به مشتریان نشان می دهد. در این آلبوم ها معمولا عکس ها با کادر ها و الگوهای آماده در هر صفحه از یک تا چهار عکس قرار داده می شود و به عنوان آلبوم های هدایای عروسی و داماد در همان شب عروسی چاپ و صحافی شده و به آنها تقدیم می شود. همچنین بعضی از آتلیه ها به عنوان سرویس های جانبی به عروس و دامادایی که به جای چاپ عکس های بزرگ فقط عکس های خود را ترجیح می دهند، پیشنهاد می دهند که گزینه ای ارزان تر موجود است.

بیشتر آلبومهای عروسی که پیش از این مشاهده می شود، در یکی از دو دسته ساده و ژورنال قرار می گیرند. البته هر دوی این آلبوم ها می توانند در پوشش های زیبایی چرم یا جیر با پوشش های حرفه ای و زیبا ارائه شوند

آلبومهای دیگر انواع طراحی شده یا Flush-mount هستند که به آلبومهای ژورنالی، مجله عروسی ایتالیایی یا آلبومهای مجله (magazine style) هم مشهورند. این آلبومهای عروسی از نظر طراحی هیچ محدودیتی به جز عکاسان مهارت و تصور طراح آن ندارند. طراحی این ژورنالها با توجه به شخصیتی که آنها را طراحی می کند، از طراحی هایی شبیه به همان آلبوم های قبلی یا صفحاتی رویایی متفاوت است، به همین دلیل برای مداد متفاوت است و به همین دلیل قیمت آنها بسیار متغیر است بسته به شخصی که روی آن کار می کند. یکی از نقاط مشترک که بیشتر صفحاتی که به این صورت طراحی شده اند، استفاده از عکس ها به صورت ترکیبی است. به طوری که کمترین لبه های عکس را شامل می شود و عکس ها به گونه ای قرار می گیرند که در همدیگر و در زمینه ادغام می شوند. هر آتلیه عکس یک استایل مخصوص خود برای طراحی آلبومهای عروسی خود استفاده می کند.

مطلب مرتبط: نکات مهم برای راه اندازی کافی شاپ

آلبوم دستی، هزینه یا یک ضرورت؟
عکس هایی که شما می گیرید معمولا خام به حساب می آیند و در عکس با تکنیک های فتوشاپ اصلاح می شوند و به لحاظ روشنایی ونگ و تناسب تنظیم می شوند. عکاسان آتلیه ها با تکنیک های عکاسی، بازی با لنز و فضا و نور، فيگورهای مختلف، آرایش سوژه ها، عکس های مدلینگ که با مثال های روز دنیا نیز برابری می کنند، چهره ای متفاوت و به یادماندنی از عروس و داماد می سازند . همچنین آلبوم هایی که این روزها مد شده اند، شامل 10 برگ 30 در 60 است که به مانند مد روز، عروسی و داماد را در صفحات آلبوم چاپ می کنند. این آلبوم ها احساس حساسیتی در مشتری ایجاد می کنند. قیمت این آلبوم ها معمولا از 400 هزار تومان به بالاست.

& nbsp؛

اندازه های پراژه عکس
عکس های شما ممکن است پرتره و اسپرت باشد. همچنین برای یک عکس بزرگ دو نفره در مقیاس 100 در 70 روی شاسی برای نصب روی دیوار خانه هزینه بین 160 تا 250 هزار تومان هزینه است. برای چند عکس 30 در 40 یا 30 در 100 روی شاسی برای اتاق خواب یا برای یادآوری دادن به پدر و مادر باید بین 50 تا 100 هزار تومان بپردازید. قیمت یک آلبوم 30 در 60 ده برگی حداقل 500 هزار تومان است.

اگر عکاسی روی اصلاح خیلی تاکید می کند، جمع آوری دو برابر هواست. چون اصلاح بیش از حد چهره به شما با آن همه آرایش و … بسیار مصنوعی می دهد

& nbsp؛

<کلاس کلاس = "ناوبری بعد از ناوبری" role = "navigation">