. 2010).

در حال حاضر PCR به عنوان یک فن­آوری قدرتمند برای تشخیص و توصیف میکروارگانیسم­ها بدون احتیاج به کشت تایید شده است (Guo et al. 2012). برخی تلاش­ها برای شناسایی باکتری­ها از ترشحات رحمی توسط PCR صورت گرفته است (Bicalho et al. 2012; Guo et al. 2012; Liu et al. 2009). به کار گرفتن روش multiplex PCR سبب سهولت و افزایش سرعت انجام کار و هزینه کمتر نسبت به روش استاندارد می­شود (Tramuta et al. 2011) اما پروتکل­های اندکی برای تشخیص عوامل عفونی ترشحات اندومتریت به روش multiplex PCR پیشنهاد شده­اند (Sun et al. 2011).

بنابراین اهداف این مطالعه در ابتدا جستجوي باکتري­هاي بيماري­زاي اصلي رحم
(T. pyogenes، F. necrophorum، melaninogenicus P. و E. coli) در گاوهاي مبتلا به اندومتريت به روش PCR بود. در روش PCR بررسي­ها مستقيم بر روي ژنوم نمونه صورت
مي­گيرد و در صورت حضور باکتري قطعه­هاي خاص از DNA آن را تکثير کرده و حضور آن را با حساسيت بسيار معين مي­کند. اين روش شناسايي باکتري­هايي را که در محيط­هاي کشت سخت­رشد و دير رشد هستند مثل F. necrophorum وmelaninogenicus  P. امکان­پذير مي‌سازد. چنانچه در مطالعه‌اي وسيع كشت باكتريايي از رحم گاوهاي مبتلا به اندومتريت باليني انجام داده شد اما دو باكتري نامبرده فوق جدا نشدند (Yavari et al. 2007). همچنین تلاش شد تا یک پروتکل multiplex PCR برای این باکتری­های بیماری­زا طراحی شود. بررسي ركورد شاخص­هاي توليد­مثلي در راستاي شناسايي اثرات ابتلا با باکتري­هاي اصلي بيماري­زاي رحم گاوهاي شيري نیز از دیگر اهداف مطالعه بود.

تعداد صفحه : 85

قیمت : 14700تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***