وردپرسی ها از افزونه

rel-nofollow-checkbox

برای نوفالو کردن لینک های دلخواه از سایتشان استفاده می کنند

یعنی هر وقت می خواهند لینکی درج کنند این پنجره برایشان باز می شود :

فالو درج شده یا نوفالو

وقتی لینکی به صورت نوفالو در سایت درج می شود یعنی به گوگل گفته ایم : این سایتی که بهش لینک داده ام ربطی به سایت من ندارد ، آن را دنبال نکن !!!

البته این بدان معنی نیست که شما هر چقدر دلتان خواست بتوانید لینک نوفالو در سایتتان درج کنید بدون اینکه اثر منفی روی سئو داشته باشد

به هر حال بک لینک نوفالو هرچند کم ارزش است ولی بی ارزش نیست.

بک لینک نوفالو

بعضی از سرویس دهندگان بزرگ وبلاگ در ایران مانند بلاگفا و رزبلاگ بدون اینکه به کاربران خود اطلاع دهند تمام لینک ها را از فالو به نوفالو تغییر دادند و کلا” هر لینکی که در آنها درج می شود به صورت نوفالو است.

البته تعیین سیاست ها و خط مشی هر وبلاگدهی برعهده مدیر آن وبلاگدهی است ولی این موضوع که بدون اطلاع کاربران نوع لینک دهی را تغییر دهند به دور از اخلاق و انصاف به نظر می رسد.

برای  اینکه ببینید لینک شما در سایتی فالو درج شده یا نوفالو می تواند روی صفحه کلیک راست کرده و روی view page source کلیک کنید و بعد به دنیال آدرس سایتتان بگردید.

مثلا این برای سیستم وبلاگدهی بلاگفا است که همه لینک ها به صورت نوفالو درج می شود :

نوفالو

البته بلاگفا به همین مقدار هم بسنده نکرده و بسیاری از وبلاگ های مشکوک را حذف می کند .

بلاگفا اعلام کرده :

ما در مواردی برای کنترل اسپم یا جلوگیری از مطالب تبلیغاتی و تکراری و گاهی نیز برای تذکر به برخی سایتهای خاطی درج لینک  برخی سایتها را در وبلاگها مسدود میکنیم. میتوان گفت اکثریت مطلق این سایتها مربوط به مواردی هستند که یا مالکین و مدیران این سایتها یا افرادی دیگری (بازاریابها) با ساخت دهها یا صدها وبلاگ اسپم و درج صدها یا هزاران پست اقدام به تبلیغ آنها میکنند. هر روز شاهد وبلاگهای تبلیغاتی هستیم که صرفا برای بهبود موقعیت یک سایت دیگر  در موتورهای جستجو ساخته می شوند و تلاش ما این است که این موارد کنترل و محدود شوند.
یکی از موارد دیگر سایتها و حتی برخی شبکه های اجتماعی و سرویسهای میزبان وبلاگ هستند که  حجم بالایی از اسپم (با آدرسهای متفاوت) در آنها ساخته شده و از لینک آنها برای اسپم در بلاگفا استفاده می شود. ما با اکثر سرویسهای وبلاگ و شبکه های اجتماعی مطرح در این زمینه ارتباط داشته و همکاری میکنیم اما در مواردی حتی امکان برقراری ارتباط با مدیران این سرویسها نیست و بنابراین بصورت موقت و صرفا برای کنترل اسپم امکان لینک به کل سایت مسدود می شود.(منبع : اخبار بلاگفا)

البته این را هم اضافه کنم که بلاگفا بی ادبانه ترین روش تعامل با کاربران در دنیا را انتخاب کرده حتی در مورد ایمیل فرستادن کاربران به بلاگفا درخواست کرده : از ما تعریف نکنید !!!!

بی ادبانه ترین روش تعامل با کاربران